ממה מושפע מחיר הפקת חתונה? - אושר של מגנטים

באנר


ממה מושפע מחיר הפקת חתונה?

החתונה שלנו, היום המאושר בחיינו, הרגע שכל כלה חלמה עליו מגן הילדים ודמיינה אותו מאות פעמים בראש. ובכן, היום הזה בהחלט מרגש, רומנטי, קסום – אבל גם עולה לא מעט. תעשיית החתונות בישראל מגלגלת סכומים לא קטנים בכלל בכל שנה, סכומים שבסופו של יום יוצאים מכיסם של הזוגות המתחתנים. נותני השירות (הספקים) במדינתנו הקטנה רבים (מבדיקה קיימים מעל ל-5,000 נותני שירותים בענף החתונות והאירועים), וכוללים, בין היתר: צלמים, מעצבי שמלות, תקליטנים, שירותי בר, קייטרינג, איפור, שיער, עיצוב פרחים, מגנטים ועוד ועוד.

אז איך אפשר למזער נזקים?

ובכן, עלות החתונה מושפעת מלא מעט גורמים. על חלקם אין לנו שליטה אמיתית, למשל כמות האורחים, אבל קיימים כמה צעדים להבטיח שהנזק הכלכלי ביום שאחרי לא יהיה עמוק מדי.

עונות השנה

אנחנו יודעים ומכירים את העובדה ששיא עונת החתונות הוא בין החודשים מאי לספטמבר, בהם הביקוש לספקים ולאולמות עולה. לעומת הקיץ העמוס, חתונת חורף עשויה להיות זולה יותר ב-20-30 אחוזים. הסיבה להבדלי המחירים טמונה בביקוש הרב, ובעיקר בעובדה שבעלי האולמות (וגם הספקים) מתקשים למלא את היומן באירועים בתקופת החורף, ולכן מגלים יתר גמישות בנושא המחיר.

סקר שוק בנושא ספקים

בדיקה נכונה, השוואה חכמה וירידה לפרטים הקטנים באירוע יכולה להוזיל לכם אלפי שקלים בתוך הפרויקט הזה. הקפידו לבדוק מספר ספקים בכל עמדה, התייעצו, רחרחו לגבי מחיריהם עוד לפני הפגישה איתם ונסו לקבל כמה הצעות מחיר במקביל.יחד עם זאת – אל תתפשרו על ספקים בינוניים. רק כאלה שקיבלתם עבורם המלצות אמינות, אתם לא רוצים לקלקל את היום המאושר שלכם בגלל חסכון של כמה שקלים, כי בהסתכלות לאחור זה פשוט לא יהיה שווה את זה.

הכינו תקציב מסודר

לא בושה לתכנן בקפידה את התקציב של החתונה ולהגביל את עצמכם במקומות מסוימים. אל תגיעו בגישת ״הצ׳ק הפתוח״, כי במהרה תגלו שהגישה המתירנית הזו תייצר לכם חור לא קטן בכיס. הכינו טבלאות, רשמו אפשרויות, ציינו מספרים מפורשים. הדבר יעזור לכם בשלב קבלת הצעות המחיר להחליט על מה אתם מוכנים להתפשר ועל מה לא, ולקבל החלטות משותפות.

היום בשבוע

לכולנו אין ספק שהחתונה שלנו תתקיים ביום חמישי בשבוע. ובכן, בואו רגע נבין משהו – חתונה ביום חמישי עלולה להיות יקרה יותר בצורה משמעותית, ופשרה בנושא היום בשבוע (למשל מעבר לימים שני-רביעי) תוזיל לכם את מחיר המנה, ואפילו במקרים מסוימים את מחירי הספקים, שממילא מלאים בימי חמישי.

מיקום האירוע

בנושא הזה יש יוצאים מן הכלל כמובן, אבל העיקרון הכללי אומר שככל שנתקרב למרכז הארץ כך מחירי המנות עולים. לכן, ההמלצה שלנו היא לבדוק מקומות שונים ולקבל הצעות מחיר מאולמות וגנים באיזורים מעט שונים זה מזה, כדי להבין איפה אתם עומדים.

 

טיפ אחרון – במקומות בהם אתם יכולים להמנע מלהזדהות כחתן וכלה – עשו כן. תופתעו לגלות את ההבדל בין ״זר כלה״ לאותו הזר ללא התווית.