מוסיקה לאירועים - אושר של מגנטים

באנר


מוסיקה לאירועים

פסדובלה או מזרחית, התאמת מוסיקה לאירועים

כמה פעמים הייתם באירוע ומצאת את עצמכם בחגיגה מושלמת?, כולם רוקדים, כולם קופצים והמוסיקה לאירועים מלהיבה ומרקידה. ולעומת זאת כמה פעמים הייתם באירוע כזה או אחר שהמוסיקה צרמה, האוזניים כאבו וחצי מהקהל בכלל התעסק באוכל? נכון אחד הגורמים הוא סוג הקהל ואולי גורם הגיל של הקהל גם תורם, אפשר למצוא עשרות תירוצים לעובדה שהאירוע שלנו לא צלח, אך בסופו של יום מה שמכתיב את הצלחת האירוע היא מוסיקה לאירועים. ככל שבחירת מוסיקה לאירועים טובה יותר כך האירוע יהיה השמח יותר והמשתתפים ייהנו יותר. אם כך נשאלת השאלה מה היא בעצם מוסיקה לאירועים איכותית  וטובה שתגרום לאורחים ולקהל לקום מהכיסאות ולרקוד? סביר להניח כי ככל שנקפיד על בחירת מוסיקה לאירועים נכונה יותר כך האירוע יצליח יותר.

התאמת מוסיקה, לאירועים מוצלחים

מה הוא אירוע מוצלח? אירוע מוצלח מורכב מהרבה גורמים שיכולים להפוך אותו בין רגע למוצלח או כישלון. ישנם 3 יסודות עיקריים שתורמים להצלחת האירוע והם האולם שיש לבחור אולם נכון ומתאים מבחינת המיקום שלו ביחס למגורי האורחים, הגודל שלו שיוכל להכיל את האורחים , גורם נוסף הוא כמובן האוכל, ככל שהאוכל איכותי יותר זה יפצה על מרחק האולם או על הנוחות שבו, ואילו הגורם השלישי שמלווה לאורך כל האירוע הוא כמובן מוסיקה לאירועים. ההקפדה על התאמת המוסיקה לסוג האירוע תוך התחשבות בסוג הקהל והכוונה היא לגיל הקהל, אופיו ולעיתים אף למוצאו. כאשר מנתחים כל פרט ניתן להסיק מסקנות שישפיעו על בחירה נכונה של השירים, נדע איזה סגנון של מוסיקה יש לבחור, נדע גם את המינון של כל סגנון. לדוגמה באירוע חינה מן הסתם הדעה הרווחת היא שינגנו שירים מזרחיים, אולם חינה מרוקאית שונה מחינה גיאורגית ובטח שונה מחינה פרסית, לכן בחירת מוסיקה לאירועים חייבת להתבצע תוך כדי הפעלת שיקול דעת נכון.

מי מכתיב את סגנון המוסיקה?

כאמור ישנם אין סוף סוגים וסגנונות של מוסיקה לאירועים כאשר ההבדלים ביניהם נובעים מסוג, ג'אנר, סגנון וכדומה. לא אחת בעלי האירוע בוחרים את המוסיקה, אלו יכולים החתן והכלה, אולי חתן הבר מצווה ואפילו בעל החברה כאשר מדובר על אירוע עסקי. מכיווון שיש כל כך הרבה סוגים וסגנונות של מוסיקה לאירועים חשוב להתוות את הקווים המנחים הראשים אך יחד עם זאת יש צורך לתת לתקליטן להיות עם חופשיות לצורכי התאמת המוסיקה לקהל, יתכן כי במהלך האירוע ירצו האורחים מוסיקה לאירועים מסוימת או אפילו תוך כדי האירוע יתברר כי הסגנון שנבחר אינו מתאים ועל התקליטן להיות ערני לכך ולבחור מוסיקה לאירועים מתאימה יותר. כך שלמעשה התקליטן הוא זה שבסופו של יום יכול לדעת בוודאות מה מתאים יותר לאירוע שלכם ומה פחות.