אירוע באולם VS אירוע בגן - מה עדיף - אושר של מגנטים

באנר


אירוע באולם VS אירוע בגן – מה עדיף

לכל זוג מאושר יש חזון לגבי איך ייראה אירוע החלומות שלו. חתונה שהיא במרחב הפתוח מול יופייה הזוהר של השקיעה או להפך, חתונה באולם מסוגנן בו הכל מעוצב בקפידה עד הפרט הקטן ביותר. בבואכם לחפש מקום לחגיגה, חשוב שתחשבו על כל הנקודות האפשריות להשוואה על מנת שתוכלו לבצע בחירה מושכלת.

הכנו עבורכם מספר שיקולים חשובים שיש לקחת בחשבון. מקום בטבע מול אולם אירועים – קו המשווה.

אירוע בסגנון המבוקש
כל אחד מאתנו מתחבר לקונספט אחר. יש מי שחשקה נפשם באירוע בגן פתוח, מול צמחייה עשירה ומרחבים פתוחים ויש מי שאוהבים את הסגנון האורבני. לרוב באירועי חוץ יש פחות מרחב תמרון בנוגע לתפאורה ועיצוב המקום, כי אין קירות לקשט והדקורציות הן בעיקר ברמת אבזור השולחן ואילו אולם הוא מקום שופע פרטים בו ניתן לשלוט בתאורה ליצירת האווירה המבוקשת.
ניתן כמובן לשלב בין חופה בחוץ וסעודה ומסיבת ריקודים בפנים או לבחור מראש אולם בלב העיר, שמשלב בין סגנון כפרי ואורבני במרחב אחד וליהנות כך משני העולמות.

בחוץ או בפנים
אירועים בגן הם אירועים המתקיימים בחוץ, תחת כיפת השמיים ובאוויר הפתוח ואירועים באולם הם אירועים במקום סגור או כזה שמעוצב בדרך שמכניסה את החוץ לפנים. למשל, באמצעות מעטפת זכוכית שמייצרת את המיזוג ההרמוני. כלומר, באירועים בחוץ לא ניתן ליהנות מהפנים כי האירוע מתקיים בשטח ואילו באירועי פנים אפשר ליהנות מהחיבור הישיר לחוץ מבלי להיות פיזית בחוץ.
נקודה נוספת היא השפעת מזג האוויר על האירוע. בעונות המעבר, סתיו ואביב, מתקיימים תנאים נוחים לאירוע תחת כיפת השמיים, אבל בימי החורף יש סכנת רוחות, קור וגשמים ובקיץ, החום והלחות הופכים לאויבים מושבעים. נדרשים מגוון פתרונות הצללה ומיזוג שלא תמיד יעילים לביצוע בשטח אך הם חלק בלתי נפרד ממבנה האולם.
כמו כן, האקוסטיקה בחוץ מורכבת יותר ועשויה להשפיע באיכותה על ביצועי התקליטן וכך גם על הצלחת למסיבת הריקודים. בחלל סגור תכננו מראש מערכות סאונד מתקדמות ולרוב תנאי האקוסטיקה מייצרים סאונד טוב יותר.
באירועי קיץ בחוץ, יש לקחת בחשבון את שינויי הטמפרטורה שעובר האוכל מרגע שהוא יוצא מהמטבח ועד שהוא מוגש לשולחנות או מגיע לסועדים (באופציה של בופה). כלומר, האוכל חשוף לחום וללחות ואלה עלולים להשפיע על האיכות והטעם.

עניין של עלות
אירועים בגן לרוב עולים יותר כסף, כיוון שמראש הם דורשים היערכות טכנית מורכבת. ממערכות הסאונד דרך צינון המזון ועד תפעול האירוע בחוץ, כמו גם לרוב מדובר במקומות עונתיים אלא אם כן יש בידיהם פתרונות טכניים לקירוי המקום והם לרוב לוקחים אקסטרא על הנוף שהוא הנכס המשמעותי באירועים מסוג זה.
מי שחולם על שקיעה בים או חופה על רקע עמק ציורי יהיה בהחלט מוכן לשלם. אבל זכרו שגם אירועים באולם יכולים להיות מושקעים במיוחד במקום מסוגנן בו כל פרט נבחר בקפידה על מנת לייצר תפאורה מרשימה, לא פחות מזו שהטבע ברא.
לרוב מדובר בעלויות אטרקטיביות יותר, כיוון שהמקום פעיל בכל ימות השנה ובעלי האולם לא צריכים להשקיע כסף נוסף בקירוי המקום או הכנתו לעונה הקרה.

הלוקיישן קובע
אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא היכן מקיימים את האירוע מבחינה גיאוגרפית. יש לזכור שמקומות מסודרים שמציעים נוף ותפאורה שוכנים לרוב באזורים כפריים ופסטורליים. כלומר, אם רוב המוזמנים ואתם מגיעים מכיוון מרכז הארץ והמקום שנבחר הוא לכיוון צפון או דרום, יתכן שתאלצו לעבור נסיעה ארוכה יותר ורצופה בפקקים. בבחירת אולם אירועים במרכז, ניתן לדעת מראש שאתם חוסכים נסיעות ארוכות וחוגגים קרוב לבית. מקום מרכזי נושק לערוצי תחבורה ראשיים, כך שמבחינת נגישות מדובר במקום שנוח להגעה גם לכם וגם לאורחים.

בסופו של דבר, החתונה היא האירוע המרגש בחייכם וחשוב שתבחרו את המקום הנכון עבורכם מבחינת מיקום, סגנון, אווירה ונוחות. התייחסו לפרמטרים של התאמת האירוע למזג האוויר ונגישות האורחים להם יש חלק מהותי בהצלחת החגיגה.